Vytvoří Sony planetární superpočítač?

Herní konzole PlayStation 3O extrémním výpočetním výkonu herní konzole PlayStation 3, potažmo procesoru Cell, jsem tady už psal několikrát. Zejména v souvislosti s programem Folding@Home.
Nyní se podle oficiálních zpráv Sony vážně zabývá myšlenkou toho, že by s pomocí svých herních konzolí PlayStation 3 vytvořila globální výpočetní síť, kterou by komerčně využívala. Samozřejmě, že by navdávkem musela hráčům nabídnout různé výhody – například slevy z konzole, případně nějaké online serepetičky (pravděpodobnější varianta).
Sony se podle svých slov tímto nápadem zatím zabývá pouze ve velmi teoretické rovině. Pokud by hráči něco takového striktně odmítli, nic se realizovat nebude. Pokud ale neodmítnou (jakože si nedovolím tipovat), mohl by z milionů prodaných PS3 skutečně vzniknout obří globální superpočítač s obrovským výkonem. Dosud se prodalo přes 3,15 milionu kusů herní konzole PlayStation 3. Existují odhady, které říkají, že během následujících deseti let se jich prodá až 100 milionů.

zdroj: techamok

1 komentář u „Vytvoří Sony planetární superpočítač?“

  1. Osobně si myslím, že to majitelům vadit nebude a poskytnou PS3, když za to něco budou mít, protože zmíněný Folding@Home se ujal a to za to nic není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.