První podrobnosti o novém X-COMu!

Na NeoGAF fóru se objevily výpisky z preview nového X-COM od studia 2K Australia v červnovém Official Xbox Magazine. Je toho docela hodně, ale pro vopice to pěkně shrneme. Tákže, hlavní hrdina bude nějaký Carter. Už to zní dobře, protože nám to připomíná Portera z nepřekonatelné Odplaty.

Všechno začíná v tajné podzemní základně někde ve spojených státech. Carter je součástí speciální jednotky FBI, má bohatou minulost. Celou základnu vede jistý Dr. Goldberg. Že by Whoopy?! V jednom koutku základny, což má být nejspíš laboratoř, kutí jistý Malcolm Quinn nejrůznější udělátka pro boj s emzáky. V jiném kubiklu zase parta cápků poslouchá rádiové přenosy – asi něco jako radar v původním UFO: Enemy Unknown.

V místnosti pro plánování vidíte veškeré zprávy rozvědky a rozhodujete o dalších krocích. Na stěně visí obrovská mapa a zobrazuje několik aktivních míst – Wichita, Kansas; Bangor, Maine; nebo Flagstaff, Arizona. To jsou aktivní mise s podezřelou, nejspíš emzáckou aktivitou, kam se můžete vydat. Podle 2K Games se mise budou odehrávat v reálném čase a stejně jako v původním X-COMu když se vydáte na jednu, ostatní mohou mezitím zmizet.

Jedním z hlavních cílů misí je hledání Eleria, speciální emzácké látky. Jakmile se vydáte na misi, automaticky dostanete přidělenou partičku dalších agentů FBI, ve skvadře s Carterem jdou agenti Jonas a Frank. Jistá úroveň taktického managementu tedy nejspíš ve hře bude, ačkoliv redaktoři neměli možnost (zatím?) dávat ostatním členům týmu žádné, ani jednoduché rozkazy.

Hra opět staví na Unreal Engine 3, všechno je krásně vymodelované, podobně jako v původním UFO:EU nezbude než obdivovat krásně vymodelovaný venkov nebo města. Opět půjde o jemné náznaky – před vstupem do domu narazíte na podivnou šedivou slizskou stopu táhnoucí se do domu, která by vám měla napovědět, že něco je špatně. Tady už to začíná znít hodně dobře a hodně připomínat atmosféru původních her.

Svou roli budou samozřejmě hrát také zvuky vynořující se ze tmy, úplně stejně jako kdysi. Carter a jeho kumpáni budou mít k dispozici všelijaké zbraně a jiné gadgety, které jim vyzkoumá jejich doktor Q. Zajímavé je, že mezi úkoly bude patřit např. i fotografování spouště, kterou po sobě emzáci zanechají, tj. mrtvol a podobně. Slibné!

Výborně zní také skutečnost, že vás v jednotlivých misích nikdo nebude vodit za ručičku a budete muset všechno poctivě prozkoumávat – opět návrat do starých skvělých časů. Vývojáři navíc slibují, že každá mise bude úplně jiná. Pravděpodobně se dočkáme také multiplayeru, prozatím je to ale 50 na 50.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.