Vyzkoušeli jsme 3D hry na PlayStation 3

Ačkoliv teď právě žije herní svět pohybovým ovládáním a se prodává v zámoří jako rohlíky, další evoluce na sebe nenechává dlouho čekat. Jsou to 3D televize a . se na tuhle novou módu pomalu připravuje. My jsme dostali možnost na déle než týden otestovat PS3 s Sony Bravia KDL-40HX a několika hrami.

Zapojení je jednoduché – připojíte k herní konzoli , do televize navíc připojíte 3D transmitér. Televize i konzole automaticky detekují 3D schopnosti sestavy. Pak už stačí jen nasadit 3D brýle (v balení byly dvoje), zapnout je malým nenápadným čudlíkem vespod a začít hrát.

Na PlayStation 3 byly k dispozici hry , Super Stardust a Wipeout HD které podporovaly 3D zobrazení. Šlo o speciálně upravené pro 3D hraní. V menu prostě stačilo zvolit „hrát ve 3D“ a už se na vás z obrazovky sypalo .

Zdaleka nejlepší 3D dojem – a vlastně i herní – ve Vopici zanechal Super Stardust HD. Tahle klasika prostě nikdy nezestárné a její disco barvy, výbuchy a létající jiskry vás dostanou i ve 3D. Naopak zklamáním byl MotorStorm, který byl velmi tmavý a nekontrastní. 3D efekt byl patrný, ale žádný „wow“ efekt se nedostavil. V případě Wipeoutu HD efekt nejlépe působil v okamžiku, kdy hra začínala a kamera rotovala kolem vaší lodi. Jakmile se závod rozběhl, jakékoliv dojmy ze 3D šly s obrovskou rychlostí závodů k šípku a nebyl čas soustředit se na nic jiného. Takže jasným vítězem 3D herního klání je Super Stardust.

Celkově ale Zelená vopice není ze 3D nijak zvlášť nadšená. Obrovské brýle, které je nutné si nasadit (a nezapomenout je zapnout!), tmavý nekontrastní obraz a jakýs-takýs 3D efekt za všechnu tu námahu a především náklady (na pořízení nové 3D televize) prostě nestojí. Nintendo na to jde se svým dobře. Žádné brýle, žádná velká revoluce, proste jen příjemné malé 3D do ruky. To je cesta! Ale sedět doma v obýváku v obrovských brýlých a bavit se u 3D hry? Nou. Až ten obraz sám vyleze z obrazovky, bude to jiná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.