Pohybový ovladač PlayStation 3 = PlayStation Move

Tak a je to tady. PlayStation 3 dostává svůj pohybový ovladač. Nejmenuje se „Arc“, jak se až dosud předpokládalo, a to z prostého důvodu – Sony prostě nedostala ochrannou známku. A tak narychlo vymyslela „Move“. Podle zdroj Joystiqu byly na pořadu dne i další názvy, např. „PlayStation Boogie“. A to byl ten lepší z nich.

PlayStation Move ovladač
PlayStation Move ovladač

Další zprávy z aktuálně probíhající Game Developers Conference v San Francisku říkají, že PlayStation Move dostane navíc také „nunchuck“ podobně jako má Wiimote pro konzoli Wii. Narozdíl od povedeného ovladače Nintenda bude mít ale Sony oba kousky plně bezrátové. Podobně jako Wii nunchuck je k dispozici analogová páčka, tlačítka X a O pod ní a navíc také D-pad. Na spodní straně jsou pak ještě dvě tlačítka L1 a L2. Spousta tlačítek!
PlayStation Move
PlayStation Move

Nový ovladač se bude prodávat v balení „Starter kit“ spolu s jedno hrou, ovladačem a PlayStation Eye kamerou pod 100 dolarů. Navíc bude také bundlován k PlayStation 3. Celkem při launchi během roku 2010 bude k dispozici 20 her s jeho podporou, na GDC Sony předvedla Sports Champions, MoveParty a Motion Fighters. Neboli vybere si každý.
PlayStation Move
PlayStation Move

Okamžitě se samozřejmě ozvali i další vydavatelé, např. Warner Bros., kteří svůj titul The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest původně určený pro Wii a Nintendo DS odložili a teď je mezi chystanými plaformami také PlayStation 3 a jeho Move (ale i PlayStation 2 a PSP). Do vlaku ale naskakuje celkem 36 vydavatelů. Ještě aby ne! Vždyť podobnost mezi ovladači Wii a PS Move jim přímo hraje do karet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.