PlayStation 3 se prý prodá víc než konkurence, říká analytik

Analytici prý chovají doma slony na maso, říká vopice! Zase jeden chytrák z organizace se zkratkou SACHD, což znamená „Strategy Analytics Connected Home Devices“ [smějeme se nahlas], si honí triko na PlayStation 3. David Mercer podle Gamasutry tvrdí, že prý se konzole prodá za celou dobu života 127 milionů kousků, tedy víc než Xboxu 360 i Wii. Chá.

PlayStation 3 Slim a ovladač
PlayStation 3 Slim a ovladač

Celá zpráva od SACHD se jmenuje „Krocení vln: životní cyklus herních konzolí a soupeření platforem“ a v podstatě v něm jde o to, že Wii sice má zatím proti domácím herním konzolím od Microsoftu a Sony navrch, ale na druhou stranu nebude na trhu tak dlouho. Zato PlayStation 3, i podle zkušeností s PlayStation 2, vydrží na trhu o mnoho déle, snad až o pět proti Wii, díky čemuž by měla dosáhnout kýžených prodejů 127 milionů.

Odkud si konkrétně tohle číslo vycucal zůstává opici záhadou, faktem nicméně je, že jeho závěry nejsou nelogické. Naopak, vidí je i jednooký lehvhart. PS3 je prostě nadupanější mašinka, která si teprve teď s hrami jako Heavy Rain či God of War 3 začíná užívat skutečného vrcholu, který by měl trvat pěkných pár měsíců, ne-li let. Mezitím budou Xbox 360 i Wii zpomalovat, ale zároveň Nintendo a Microsoft kutí nové věci. Xbox 720?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.