XCOM: Enemy Unknown ožívá v rukou Firaxis!

A je to přesně takové, jako jsme si to představovali: temné, taktické a 3D! Omračující novinku odhaluje aktuální vydání magazínu Game Informer, které má dokonce nový XCOM na obálce. A tak zatímco 2K Marin kutí svou střílečku ze světa XCOM, Firaxis Games to vzali pěkně postaru a naservírují nám staré dobré UFO: Enemy Unknown v moderním podání.

XCOM: Enemy Unknown, remake staré klasiky, si berou na starost Firaxis Games
XCOM: Enemy Unknown, remake staré klasiky, si berou na starost Firaxis Games

Opět se stanete velitelem globální obranné organizace XCOM, budete stavět základy, zkoumat nové technologie a především zasahovat v emzáky postižených oblastech s jednotkou vojáků. Střety se opět budou odehrávat v tahovém módu a doufejme, že vývojáři nezmění nic z původního téměř dokonalého systému.

Steve Martin, šéf Firaxis, se k celé záležitosti vyjádřil v tom smyslu, že jsou obrovskými fanoušky původní série a možnost přetvořit ji do moderního pojetí se objeví jen jendou za život. A to je sakra pravda, tak se koukejte pořádně snažit!

Nadšení mírně sráží jeho další slova: „Byli jsme opatrní v tom, abychom v XCOM: Enemy Unknown udrželi původní prvky tak skvělé hry jako je XCOM, ale zároveˇm nabídli zcela nový příběh a herní zkušenost jak starým veteránům série, tak i úplným nováčkům.“ Hmmm…

Game Informer ve svém únorovém vydání přináší klíčové detailní informace týkající se zničitelného prostředí (bylo už v původním UFO: Enemy Unknown), interakcí mezi realtimovým strategickým pohledem (glóbem?) a tahovými boji, postupným zlepšováním se samotné organizace XCOM atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.