Sid Meier ohlašuje Civilization V, je to ale vopice!

2K nejspíš docházejí prachy. Firaxis se totiž pouštějí do Civilization V. Pátý díl staré dobré Civilizace se tentokrát přesouvá na hexagonální dlaždice, které tak trochu připomínají Osadníky z Katanu. Otázka zní: je možné tlačit celý tenhle koncept v Civilization 5 ještě někam dál?
Civilization V
Kromě lepší grafiky? Firaxis pětku zjevně tlačí směrem k sérii Total War – armády vypadají armádovitěji než kdy předtím a mají „dominovat krajině“, což je pěkně vidět na přiložených obrázcích. Rozdělení na hexy také nevypadá špatně.

Navíc vývojáři slibují také vylepšenou diplomacii (tejpci budou mluvit svými rodnými jazyky… třeba májsky?!), multiplayer a modovací nástroje. Co zní opravdu skvěle je konečně možnost pálit i zpoza svých hranic, tj. nebude nutné se s jednotkami setkat – což třeba u altilerie nedávalo příliš smysl. Bude to ale chtít sakra herního balancování, aby se to nezvrtlo! Vopice drží palce a těší se na novou Civku!

Prakticky jisté je, že Civilization V kromě PC vyjde také pro Xbox 360, PlayStation 3, ale i handheldy jako Nintendo DS. A co třeba iPad? Uvidíme. Prozatím neznáme datum vydání, ale jak nám ho řeknou, řekneme ho i my vám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.