První česká MMO: Miner Wars

Miner Wars 2081 je vesmírná střílečka pro jednoho hráče s podporou multi-playeru od českého týmu Keen Software House. Je chystána k vydání v létě 2012, ovšem již teď je možné vyzkoušet si zdarma její otevřenou pre-alpha verzi (hru je možné stáhnout na www.minerwars.com) či v rámci předprodejů dokonce hru koupit se slevou (50% finální ceny).

Po vydání Miner Wars 2081 se tým soustředí na Miner Wars MMO, tedy „onlinovku“ pro desetitisíce hráčů v jednom velkém herním světě, spuštění otevřené beta verze Miner Wars MMO je připravováno na konec roku 2012.

MinerWars - těžební stanice
MinerWars - těžební stanice

V případě MMO verze firma zvolila unikátní model: jednorázový nákup hry bez nepříjemných měsíčních poplatků. Miner Wars MMO je tak k dispozici v rámci předprodejů za 19.99 dolarů (ca. 379 Kč) s garancí, že za tuto jednorázovou cenu bude možné hru od jejího spuštění hrát minimálně další 2 roky bez dalších poplatků.

„Předprodeje pro nás mají klíčový význam. V prvé řadě dodají finance na další provoz firmy, a to jak přímo, tedy díky zisku z prodeje, tak nepřímo – prodeje totiž pozitivně přesvědčí naše investory o ziskovosti a smysluplnosti celého projektu z podnikatelského hlediska. V druhé řadě jsou to pak hráči, kteří se k projektu dostali v jeho rané fázi a díky tomu se více podílejí na samotné vývoji – komentáři a připomínkami, hledáním bugů i přímo vytvářením herního obsahu“ dodává Marek Rosa.

MinerWars - vesmírná loď
MinerWars - vesmírná loď

Na přelomu roku 2011/2012 spustili Keen Software program „Podílej se na vývoji Miner Wars: Frontline Developer Program“ (ang. Participate in Miner Wars Development: Miner Wars Frontline Developer Program).

Hráči tak mají možnost přímo se podílet na vývoji herního obsahu, ovlivnit přidávané prvky, odhalit včas chyby a dokonce vyjádřit se k cenové politice či marketingovému plánu firmy prostřednictvím diskuzních fór na stránkách.

K tomu přidejme herní editor, s jehož pomocí mohou hráči vytvářet herní obsah, importovat 3D modely, stavět vesmírné stanice, asteroidové základny či celé sektory.

Pokud vás baví vytvářet mapy v editoru své oblíbené střílečky nebo vytvářet herní módy, mohla by pro vás spolupráce na vývoji Miner Wars být skvělou příležitostí. Přičtěme k tomu, že vývojáři hry sídlí v Praze, a je tedy možné se s nimi i vídat osobně či diskutovat různé obtíže.

Více k programu Miner Wars Frontline Developer lze nalétz na webu v příslušné sekci (http://www.minerwars.com/MWFD.aspx).

Aktuální statistiky (leden 2012):

• Přes 14 tisíc prodaných kusů
• Přes 23 tisíc registrovaných uživatelů na webu

Shrnutí aneb co tedy Miner Wars 2081 nabízí?

• Předprodeje za 50% finální ceny, aktuální verzi pravidelně aktualizujeme (2-4x měsíčně si hra sama stáhne nový update).
• Vesmírná střílečka, jakých dnes mnoho není. A i kdyby bylo, Miner Wars jsou jedinečné!
• Vylepšování lodi, stavění vlastní základny, těžba rud a minerálů, výroba („craftování“) vybavení a zbraní, hlavní příběhová kampaň a rozsáhlý svět k prozkoumání s řadou vedlejších misí a úkolů.
• Do detailů promyšlené herní univerzum s vlastní fiktivní historií (od současnosti do roku 2081), propracovanou politikou, desítkami herních frakcí, národů a postav.
• Plně zničitelné a ovlivnitelné prostředí, těžba na asteroidech, cestování napříč naší Sluneční soustavou, objevování pirátských základen, starých vrakovišť, zapomenutých laboratoří…

Datum vydání:

Miner Wars 2081 – léto 2012
Miner Wars MMO – zima 2012

Platformy: Windows, později XBox Live Arcade

MinerWars - výhled z kokpitu
MinerWars - výhled z kokpitu

Společnost Keen Software House a.s. je nezávislým vydavatelem a vývojářem inovativních počítačových her. Tvrdí o sobě, že jsou vášnivými hráči a jejich cílem je vytvářet takové hry, které zaujmou svojí hloubkou, propracovaností a originalitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.