OpenTTD 1.0 – Transport Tycoon zdarma ke stažení!

Šest let je ve vývoji OpenTTD, freeware alternativa k legendárnímu Transport Tycoon Deluxe. Před pár týdny konečně spatřila světlo světa OpenTTD v1.0, aktuálně dokonce OpenTTD 1.0.1 s dodatečnými bugfixy a bezpečnostními opravami.

OpenTTD je pro fanoušky Transport Tycoon splněním snu. Parta nadšenců si prostě řekla, že vylepší každý aspekt skvělého tycoonu (inspirovala se mimo jiné ve známéme TTDPatch), a tenhle cíl si také splnila. Nově jsou možné obrovské mapy, obrovské tunely, obrovské mosty a obrovská města. Všechno je větší, promakanější a hlavně zdarma.

Stejně jako u původní hry, i u OpenTTD existuje nebezpečí, že nad ním strávíte stovky hodin. Stavitelské kóma se dostavuje už v okamžiku, kdy vám začne jezdit první vlaková linka. Všechno se to krásně hýbá, zlaťáky cinkají v kase, zboží se nakládá a zase vykládá, letadla létají a všechno je v pořádku.

Je to svým způsobem úchylné. Možná ještě o něco víc, než když strávíte pět bezesných nocí grindováním postavičky ve World of Warcraft. Výsledek je ale mnohonásobně zajímavější. Na monitoru před vámi svítí virtuální model dopravní společnosti. OpenTTD nabízí kromě mnoha jiných novinek například tramvaje, multiplayer až pro 256 hráčů a spoustu dalších pochutin. Vyzkoušejte a nechte se taky zaháčkovat! Stahujte verzi pro Windows nebo Linux, Mac je bohužel prozatímně suspendována a hledá se programátor, který by se postaral o kompilaci pro nejnovější OS X Snow Leopard. Hra je i v češtině!

11 komentářů u „OpenTTD 1.0 – Transport Tycoon zdarma ke stažení!“

  1. Prosím a jak to mám udělat abych tu hru transport tycoon stahnul?

  2. prosím poraďte jsem začátečník a nevím jak vydělat peníze a jak koupit vlaky lodě a letadla prosím pomocte

  3. prosím poraďte jsem začátečník a nevím jak koupit vlaky lodě a letadla prosím pomocte

  4. jsem pokročilejší ale nevím jak dosáhnout hrubého zisku abych splnil zadání….nevíte někdo jak?? :D

  5. aby sis koupil vlak tak potřebujete depo nahoře v menu jsou koleje tak na to a tam je budova a to je depo.tak samo s vozidly akorát na silnici a na garáž.letadlo v budově na letišti a loď stejně jako u vlaků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.