MechWarrior Online trailer

Kanadské studio Piranha Games (neplést s německým Piranha Bytes, autory série Gothic) právě vypustilo trailer Mechwarrior Online. Série robotických zápasů Mechwarrior se tak vrací s velkou pompou, tentokrát jako masivně multiplayerová online hra.

Mechwarrior Online, masivně multiplayerová online hra ze světa MechWarrior
Mechwarrior Online, masivně multiplayerová online hra ze světa MechWarrior

Mechwarrior Online je ve vývoji už pěknou řádku let. Je vidět, že odkaz dávných mlátiček obrovských ocelových robotů v podobě sérií Mechwarrior a EarthSiege stále žije. Jinak by Mechwarrior Online neměl na Facebooku kolem 9000 fanoušků.

Mechwarrior Online prozatím zůstává exkluzivně PC záležitostí postavenou na enginu CryENGINE 3 od německého studia CryTek (tak přeci jen nějaké to spojením s Německem!). Hra bude podporovat Direct X 9, 10 a 11.

Příběh hry je zasazen do roku 3049 a dál – jde o online hru, takže čas tam postupuje podobně jako v reálném světě. Prozatím vývojáři připravují pouze Mechy, žádné tanky, auta ani letadla tedy prozatím nečekejte. Samozřejmě si svého robota budete moct upravit zcela podle svých představ. Z robota ale nebude možné nikdy vystoupit.

Prozatím jsou jistí Mechové Atlas, Hunchback, Dragon a Jenner. Další stroje ze světa BattleMechs® budou odhaleny v nadcházejících měsících. Datum vydání Mechwarrior Online zatím není jisté, nicméně dozvědět bychom se ho měli do konce letošního roku.

Ještě krátce k Piranha Games. Ti začali v roce 1999, když se trojice podnikavců v čele s Russem Bullockem a Bryanem Ekmanem rozhodla dokončit vývoj rozpracovaného Half-Life modu Die Hard: Nakatomi Plaza (DH:NP).

Jenže přišly problémy s Fox Interactive, a tak nakonec z Die Hard: Nakatomi Plaza (DH:NP) vznikla plnohodnotná hra. Vývoj nové hry ze světa Mechwarrior údajně začal už v roce 2005!

Zelená vopice odhaduje konec 2013 a těší se na pořádnou ocelovou rubačku! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.