Jak se hraje Civilization V? Joystiq to ví!

Pánové z Joystiqu měli to štěstí, že jim Firaxis půjčili novou hračku. Civilization V. Co redaktory uchvátilo zdaleka nejvíc, byly hexy, které nejspíš do té doby znali jen z doslechu. Hexagonální mapa dává na výběr celé DVA nové směry pohybu, no není to skvělé? A co dál?

Civilization 5
Civilization 5

Dál tu máme městské státy. Tedy města, která nerozšiřují své hranice, ale mohou být mocnými spojenci. Další zásadní změna se týká jednotek: už jich nelze kupit víc k sobě a dělat z nich armádu. Novinkou jsou jednotky pro boj na dálku, např. artilerie už se nemusí přiblížit těsně ke svému protivníkovi, ale může ostřelovat z dálky.

Pro zapálené „civilkáře“, kterým nebudou stačit scénáře připravené vývojáři, bude k dispozici World Builder a plná podpora pro tvorbu modifikací. Není se co divit, hlavním designérem je bývalý tvůrce modifikací pro Civilizace John Schafer. Mody dokonce bude možné probírat, hodnotit a stahovat přímo v herním browseru.

Nakonec Joystiq nezapomíná upozornit na prastarý neduh snad všech her série Civilization: vopičácky dlouhé nahrávací časy. Vývojáři si prý dělali srandu sami ze sebe když tvrdili, že během nahrávání si budete moct hrát Civilization Network, tedy Civilization na Facebooku. Kromě Windows PC verze se s největší pravděpodobností dočkáme také verze pro Mac. Hurá! To nám to jablíčko pěkně zraje. Zda se Civ 5 objeví i na konzolích, toť ovšem stále ještě otázka vznášející se v blízkosti hvězd spíš než země.

1 komentář u „Jak se hraje Civilization V? Joystiq to ví!“

  1. Hexy nedávají dva nové směry pohybu, naopak dva ubírají…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.