Nový PlayStation 3 firmware bez podpory Linuxu

Sony to dělá zase. Místo aby svou konzoli po všech stránkách podporovala, omezuje její využití. V novém PlayStation 3 firmwaru v3.21 bude zakázána možnost instalace jiného operačního systému. V minulosti přitom někteří lidé provozovali na své PS3 operační systém Linux.

Sony PlayStation 3 - herní konzole OS Linux
Sony PlayStation 3 - herní konzole OS Linux

Sony se rozhodla tuto možnost z nového firmwaru odstranit. Údajně z obav před pirátstvím a hackingem. Tyto obavy se ukazují jako oprávněné s ohledem na nedávný objev iPhone hackera Geohota (George Hotz), který přišel na jistý nedostatek v samotném fyzickém návrhu herní konzole, který bylo možné využít právě skrze instalaci jiného operačního systému.

Chtělo by se tedy říct, že za všechno může Geohot. Na druhou stranu, ten se k celé situaci nebál ve správném tónu vyjádřit. Řekl, že kdyby podobnou chybu objevil v Safari nebo iPhonu a namísto toho, aby ji Apple opravil, rozhodl by se zakázat brouzdání na webu v celém telefonu, nebyla by to asi ta úplně správná cesta.

Jenže jak to tak vypadá, Sony momentálně prostě jinou možnost nemá, a tak dělá co může, aby PlayStation 3 ochránila. Faktem je, že možnost instalovat jiný OS využilo prachmizivé promile vopic, které PS3 vlastní. Jenže právě tihle geekové pak taky nejvíc řvou.

3 komentáře u „Nový PlayStation 3 firmware bez podpory Linuxu“

  1. Ty jsi taky dobra vopice, kdyby se skodovka rozhodla ze oktavky se nejvice vykradaji rozbitim oken, tak budou svolavat auta do servisu a davat pres okna kovovy platy aby se tam nikdo nedostal tak by to asi taky bylo naprosto v poradku, vid. Jestli ma sony problem, je to jeji problem a at si to resi, ale NE NA UKOR ZAKAZNIKA!!!! Ja si neco koupil radne a ne malo za to zaplatil tudiz ted nepotrebuju aby mi z toho sony casem udelala zbozi nizsi kvality s polovinou funkci.
    Sony chtela revolucni konzoly ale postupem casu se z ni stava prumer, ba dokonce v nekterych ohledech ve srovnani s Xkem podprumer. Viz prvni srovnani natal vs. Playmove….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.