Nintendo DS2 bude mít pohybové senzory

Nintendo DS to všem natřelo svým dotykovým displejem. Jenže pak přišel iPhone, ukázal pohybové senzory a jiné serepetičky a všechno bylo jinak. Z trojice iPhone/iPod Touch/iPad teď roste jedna z nejsilnějších přenosných herních platforem. Nintendo se ale samozřejmě nehodlá nechat usadit. Prosakují informace o Nintendo DS2, které bude mít pohybové senzory.


Už několik herních studií v Japonsku, jmenovitě jedno které dělá Pokémon hry, údajně obdrželo vývojářské kity pro nové Nintendo DS2. Pohybový senzor je prý podobný jako u iPhone, ale „dělá mnohem víc“. Nintendo údajně zatím hledá především zpětnou vazbu týkající se prvních prototypů.

Kdy se Nintendo DS2 ukáže světu? V San Francisku zanedlouho proběhne Game Developers Conference, ale to by bylo příliš brzy. Pravděpodobnější je, že Nintendo odhalí svůj nový handheld až na letošním E3 během června 2010.

Faktem je, že staré dobré Nintendo DS už má za sebou šest let na trhu a tři iterace. Přitom PSP i iPhone nabízejí po hardwarové stránce mnohem větší možnosti. Nové Nintendo DS2 bude tedy velmi pravděpodobně obsahovat jednak větší a kvalitnější displej, za druhé zmíněné pohybové ovládání a možná i nějakou obdobu App Store.

Nintendo samozřejmě odmítá oficiální cestou cokoliv komentovat. Ale Zelená vopice už tuší, že se něco kutí a je to něco velkého malého!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.