Nintendo 3DS v ČR – vyzkoušeli jsme 3D hry do ruky!

předznamenalo nástup dotykových zařízení v čele s mobilním telefonem . Letos v březnu doputuje na trh v další iterace . Po mnoha verzích, které byly jen kosmetickými úpravami velikosti, přichází opravdová revoluce. Herní konzole do ruky totiž jako první nabídne grafiku bez brýlí! Ve středu 9. února proběhla v první předváděčka nového Nintendo 3DS a Zelená vopice byla u toho.

Nintendo 3DS
Nintendo 3DS

Prezentace se uskutečnila v prostoru NoD pražského klubu Roxy. K dispozici bylo několik desítek herních konzolí Nintendo 3DS, pevně připoutaných ke stolečku nebo k mladým vopičkám v podobě hostesek. Na konzolích pak běžela asi desítka předváděcích her, například 3D remake legendární .

Právě tahle hra se mi po příchodu dostala do rukou jako první. Zašilhal jsem na obrovský zbrusu nového Nintenda 3DS a připadal si, jako kdybych zíral do hluboké studně. 3D efekt vás do sebe ihned vtáhne – je to jako když zíráte do skleničky s posledními kapkami lahodného nápoje.

Posuvníkem na pravé straně displeje je možné si hloubku 3D efektu regulovat. Někteří lidé totiž mají takovou oční vadu, že 3D efekt prostě nevidí. Ti pak posuvník pošlou strmě dolů a ze hry se stane stará dobrá placatá 2D klasika. Posuvník úplně nahoře pak znamená nejhlubší 3D efekt.

Nové Nintendo 3DS ale přináší krom 3D efektu ještě spoustu dalších novinek. Na první pohled jich není proti zatím poslední iteraci v podobě vidět mnoho. Všimnete si hned velkého širokoúhlého displeje s úhlopříčkou 3,53 „. Ale třeba i taková maličkost jako stylus s nastavitelnou délkou potěší.

Zásadní změnou je analogový circle pad, kruhový ovladač vlevo nahoře pod kterým je teď umístěn křížový ovladač. Hodí se i slot na SD karty. Vestavěný pohybový senzor a gyroskop – oba najdou upotřebení v řadě her i nových aplikacích. Navíc je k dispozici také vniřní kamera a dvě vnější.

Nintendo 3DS uvedení na trh ČR
Nintendo 3DS uvedení na trh ČR

Všechna tahle šmrdlátka využívá nový naplno. Některé hry nabízejí pohybové ovládání, kdy si Nintendo 3DS různě otáčíte a tím se např. rozhlížíte ve hře. Dvojice kamerek na vnějším plášti slouží k vytváření malých 3D fotografií. Případně k hraní si s aplikacemi/hrami založenými na augmented reality. K balení Nintendo 3DS dostanete také 6 AR cards, speciálních kartiček pro hraní si s rozšířenou realitou.

Gyroskop a pohybový senzor pak mohou fungovat i když máte Nintendo 3DS v kapse a mohou posloužit třeba jako krokoměr. Nový Activity Log zaznamenává všechny akce, které jste kdy s konzolí prováděli. A samozřejmě je tu kompatibilita se staršími hrami pro .

Radikální vylepšení nabízí N3DS také v oblasti komunikace, připojení k internetu a tvorbě Mii. U těch se teď můžete vyřádit ještě víc než na domácí konzoli . Můžete se např. vyfotit a nechat přístroj aby vám vytvořil vám podobné , které si dále upravíte.

Nintendo 3DS přináší spoustu novinek a opět jde úplně jinou cestou než konkurenční – po technické stránce sice nadupaná, ale po té herní jako obvykle poněkud rozporuplná. Nintendo 3DS sází jako vždy na zábavu. 3D efekt je pohlcující a Zelená vopice věští, že podobně jako se v oblasti handheldů a mobilů staly samozřejmostí dotykové displeje, stanou se brzy stejným standardem také 3D displeje.

Nintendo 3DS hry
Nintendo 3DS hry

Nintendo dokonce uzavřelo smlouvu s televizní stanicí Eurosport, díky které bude každý majitel N3DS moct sledovat sportovní přenosy ve 3D. To bude zásadní pecka, která jistě napomůže také rozvoji .

Zahájení prodeje herní konzole Nintendo 3DS v proběhne 25. března 2011. Mezi chystané hry s podporou 3D patří například Street Fighter IV 3D, (zkoušeli jsme velmi ranou verzi na předváděčce, ale nic zvlášť zábavného na tom nebylo), Pro Evolution Soccer, Resident Evil, Ridge Racer. Cena Nintendo 3DS se bude pohybovat kolem 6000 Kč, prodávat se bude ve dvou barvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.