Multiplayer módy v CoD: Black Ops

Právě přichází do obchodů Black Ops, nejnovější díl efektně lineární válečné akce zasazený do období studené války. Už je oficiálně korunován jako nejrychleji prodávaná hra všech dob a jistě není tajemstvím, že hlavním tahákem byl právě . Množství a především různorodost módů pro více hráčů vydá na samostatný článek, kde se dozvíte také čísla prodejů.
Black Ops MP Modes

Dosavadní nejlépe prodávanou hrou všech dob byl předchozí díl , jehož prodeje se mohou směle měřit s Hollywoodskými trháky. Jen za první den prodejů se tehdy MW2 prodalo na 4,7 milionů kusů, ale aktuální díl překonal i tuto metu. Po 4,5 milionech předobjednávkách si nakonec svého majitele našlo 7 miliónů kopií!

Podívejme se, v čem všem se mohou všichni majitelé hry společně utkat:

 • Team Deathmatch – Klasika na týmy, hraje se na časový limit s pársekundovým respawnem a na konci vyhrává strana s více body.
   
 • Hardcore Team Deathmatch – Realističtější varianta TD. Velmi omezené informace na obrazovce, hráči ani nevidí počty nábojů, hraje se s Friendly Fire, pomalejší respawn a především účinnější zbraně.
   
 • Capture the Flag – Pravděpodobně nejznámější mód doprovázející FPS žánr už od dávna. Každý tým ochraňuje svou vlajku před nájezdy oponentů a snaží se ukořistit tu cizí.
   
 • Search and Destroy – Hraje se na kola, kdy jsou protistrany rozděleny na útočící a bránící. Středobodem hry je bomba, která od začátku kola tiká a leží v blízkosti útočích, odkud ji má jeden z nich odnést a vyhodit do vzduchu stanoviště A nebo B. Když jej někdo zabije, bomba zůstane ležet a čeká na spoluhráče. Útočící vyhrávají, pokud odstraní stanoviště nebo všechny bránící. Úkolem bránících je oproti tomu zneškodnit položenou bombu, zabit útočící nebo nechat vypršet čas. Po třech kolech se obrací role a pokud dojde k celkovému stavu 3:3, hraje se jedno rozhodující kolo.
   
 • Hardcore Search and Destroy – SaD s minimem informací na obrazovce, zapnutým FF a účinnějšími zbraněmi.
   
 • Demolition – Obdoba SaD s těmi rozdíly, že hráči se mohou respawnovat i před koncem kola, každý útočící má bombu automaticky i po respawnu, je potřeba zničit obě stanoviště ve dvou časových limitech a hraje se na 2, případně 3 kola celkem.
   
 • Sabotage – Další variace na SaD s jinými pravidly. Bomba je neutrální a hraje se jen na jedno kolo, kdy ji mají oba týmy za úkol ukořistit a vyhodit do vzduchu protivníkovu základnu. Na hru je časový limit, který se pozastavuje při položení bomby.
   
 • Headquarters – Jiným názvem King of the Hill. Úkolem je získat kontrolní body na mapě a udržet je pod kontrolou, zatímco generují body. Vyhrává tým s více body na kondci časového limitu.
   
 • Domination – V mapě jsou umístěné tři neutrální vlajky, které je potřeba zabrat. Nehraje se na časový limit, ale na body získané obsazováním vlajek a týmovou hrou.
   
 • Combat Training – Jako první díl v sérii nabízí tréninkový mód pro s boty.
   

To nejzajímavější se ovšem skrývá pod názvem Wager Matches. V tomto typu hry hráči dávají všanc svoje herní CoD body, aby si v případě výhry přilepšili nebo naopak uškodili, pokud skončí naspodu tabulky. Hraje se vždy na kola na čtyřech megazajímavých módech:

 • One in the Chamber – Všichni hráči běhají po mapě s jedním nábojem v pistoli. Zásah kamkoliv rovná se instantní smrt. Pokud se trefíte, dostanete novou kulku, pokud ne, jste odkázáni na tvrdou pažbu a rychlou ruku. Napětí se tu dá doslova krájet.
   
 • Sticks and Stones – Hraje se se třemi netypickými druhy zbraní – kuší, balistickým nožem a tomahawkem. Poslední jmenovaný má tu vlastnost, že když jím trefíte soupeře, přijde o svůj vklad. Donutí vás si krýt záda.
   
 • Gun Game – Tento mód je hráči vytoužená a nakonec vyslyšená prosba. Objevil se už v jiných hrách ve formě neoficiálních úprav, kde si získal značnou oblibu. O co jde? Hráči šplhají po dvaceti příčkách stále se zlepšujících zbraní. Začínate od pistolí a pokud někoho zabijete, okamžitě získáte o příčku lepší zbraň, pokud vás někdo zařízne nožem, klesnete k předchozí zbrani. Naučí vás používat celý arzenál hry.
   
 • Sharp Shooter – Všichni začínají se stejnou náhodně vybranou zbraní. Ta se mění každých 45 sekund, takže jsou všichni na jedné lodi.
   

Zní to lákavě, co říkáte?

1 komentář u „Multiplayer módy v CoD: Black Ops“

 1. Dobrý den navštivte náš Black Ops server 173.199.73.164:3094 na portalu Zaparit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.