Herní konzole – stejnej bordel, jako v letenkách

Konzole Xbox 360Herní byznys toho s lítáním moc společnýho nemá, ale jedno přeci jen: prodejci konzolí se s námi snaží vyjebat úplně stejně, jako prodejci letenek. V reklamě vám sice řeknou, že letenka do Milána stojí litr, ale zapomenou se zmínit o tuně poplatků navíc, díky kterým nakonec letenka stojí litry tři. Když tohle není klamavá reklama, tak co teda?
No a úplně stejný je to s novejma konzolema. Co čekám, když si koupím novou herní konzoli? Že mi umožní zahrát si všechny hry, které pro ni v následujících letech vyjdou. Ne jen NĚKTERÉ, ale VŠECHNY. A navíc, že mi umožní využít naplno veškerý svůj potenciál, ať už je to přehrávání filmů nebo přístup na internet.
Jaká je situace: za 300 dolarů dostanete Xbox 360 Core System. To je Konzole PlayStation 3Xbox 360 bez disku, bez bezdrátového ovladače (tj. s drátovým ovladačem) a bez plnohodnotného přístupu na Xbox Live. A samozřejmě bez HD-DVD přehrávače. Na nic. Za 400 dolarů dostanete bezdrátový ovladač, plnohodnotný přístup na Xbox Live, 20 GB pevný disk a Xbox 360, žádné hry. Jasná volba pro ty, kteří to s hraním na Xbox 360 myslí vážně. Za 200 dolarů navíc můžete mít i (vcelku zbytečný) HD-DVD přehrávač.
PlayStation 3 – za 500 dolarů máte 20 GB disk bezdrátový ovladač a plnohodnotný přístup k PS3 online službě, plus Blu-ray. Za 600 dolarů je v PS3 balíku místo 20GB disku 60GB disk, zabudované wi-fi a čtečka flash karet, Blu-ray. Žádné hry.
Konzole Nintendo WiiWii – za 250 dolarů máte Wii, bezdrátový ovladač, online službu, hry Wii Sports a virtuální konzoli s placeným přístupem k dalším desítkám starých klasik, které jsou rovnou ke stažení. Navíc možnost propojení s Nintendo DS, i když zatím nikdo neví, o co vlastně půjde.
Závěr: jestliže se předchozí generace konzolí odlišovala od PC tím, že jste nepotřebovali žádné další upgrady, prostě koupili konzoli a hry a jeli, v případě nastupující generace, zejména u konzole Xbox 360, už to neplatí. Nejrůznější upgrady pro konzole budou čím dál tím častější a Microsoft, Sony i Nintendo budou z našich peněženek dolovat čím dál tím větší prachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.