Ghost Recon: Future Soldier – preview, trailer, vydání

Úvodní teaser trailer vypadá náramně dobře. Vlastně se teď můžu chvástat, že je to přesně to, co vopice čekala, tedy akčnější Ghost Recon. Alespoň to vyplývá z preview, které dává do vínku IGN. „Z krátké nehratelné demonstrace, která nám byla nabídnuta, jsme pochopili, že Future Soldier je drsnější, rychlejší než předchozí díly Ghost Recon. Taktika se tady počítá na milisekundy spíš než na minuty a hráč je neustále vrhán do akce.“

Jasně, jak jinak by to taky mohl Ubisoft zpachtit, než takhle. Poslední Ghost Recon (Advanced Warfighter 2) si pořád ještě držel alespoň nějakou taktickou úroveň a přestože dokázal pohltit, nejspíš nebyl úspěch série takový, jaký si v Ubisoftu přáli. Normální hráči zvyklí na přímočarou akci ve stylu Call of Duty se do hry nedokázali ponořit.

A tak je tu Ghost Recon: Future Soldier. Bere to nejlepší z původních dílů, tedy nejrůznější technické vychytávky, ale už je nestaví do role nástrojů pro taktické rozhodování, ale rovnou nástrojů pro boj. Akce, akce, akce, to je heslo pro Vojáka budoucnosti.

Hráči se tak dočkají takových udělátek (které jsou prý založené na skutečných prototypech) jako je exoskeleton pro rychlejší a hbitější pohyb, plášť neviditelnosti nebo osobní mini-raketomet schopný vystřelit několik naváděných raket najednou. Pořád ještě bude možné využívat týmové spoluhráče ovládané počítačem.

Nutně „epická“ singleplayerová sólo kampaň postaví hráče do role Kozaka, čerstvého rekruta, který se s partou zkušených Ghostů vydává do Ruska, kde ultranacionalisté převzali moc. Navíc prý bude možné zažít válku z různých perspektiv – bodyguarda, inženýra, civilisty. Navíc bude k dispozici také kooperativní kampaň včetně splitscreenu a multiplayeru osm vs osm hráčů.

Hra vyjde letos na podzim pro Xbox 360, PlayStation 3 a PC (pro to možná později). Také se kutí Wii, NDS a PSP verze, které ovšem logicky zaujmou poněkud odlišný „přístup k problému“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.