Final Fantasy XIII na Xbox 360, má to vůbec smysl?

Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy XIII, komentoval rozdíl mezi verzemi pro PlayStation 3 a Xbox 360, následovně: „Vývojářský tým samozřejmě udělal nejprve PS3 verzi, nicméně při konverzi na Xbox 360 se vůbec neměnil obsah. Je to ta samá zkušenosti, na PlayStation 3 i na X360.“

Zároveň dodal, že po grafické stránce jsou obě hry srovnatelné a jediný malý rozdíl spočívá v tom, že Final Fantasy XIII pro Xbox 360 je rozpláclá na více DVD disků.

Ve výstižném článku na svém blogu IronStar pak Brandon „Timberland“ Brown popisuje, jak se Microsoft zoufale snaží propagovat FFXIII na Xboxu 360, ale přesto nemá šanci.

Proč? Hráči, kteří jsou dlouholetými fanoušky série Final Fantasy, si třináctý díl na PS3 koupí, i kdyby na chleba nebylo. Je to prostě jejich fanouškovská povinnost. Na druhou stranu, majitelé herní konzole Xbox 360 obecně nejsou velkými fanoušky japonských RPG (JRPG).

Navíc, jak řekl samotný producent, PS3 verze se vejde na jediný blu-ray disk. Naproti tomu měnění DVD v roce 2010 zní jako měnění CDček v roce 1999. Sony má navíc připraven na letošní rok pořádný zástup exkluzivních pecek, počínaje Heavy Rain, přes God of War 3 po Gran Turismo 5. Co má Microsoft? (Alan Wake, Fable 3, Halo: Reach, projekt Natal a dál?)

Nebylo by nakonec pro Microsoft mnohem výhodnější investovat desítky milionů dolarů, které za prolomení exkluzivity série Final Fantasy jistě musel Square Enix zaplatit, investovat do vlastních herních projektů? V konečném důsledku hráči ani Square Enix netratí, Sony také zůstává více méně na svém a největší ztráta připadá na Microsoft.

3 komentáře u „Final Fantasy XIII na Xbox 360, má to vůbec smysl?“

  1. jdete všichni do prdele s ps3 gt5 se pořad odklada ptž microsoft má lepší hry jako např forza3 a tím by cely gran turismo poslala doprdele kokoti…to samí got of war 3 měl vyjít jak kdy a pořad ho nevyndají ze skladu svýho ptž je třeba jak napřd dantes inferno too human atd a na got of wara 3 toe moc vysoka latka kokoti jeblí…vyte uplny hovo akorat vas tedkon zažaluju za pomlouvaní pravdivích lží…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.