Fallout New Vegas je venku, recenze a dojmy

, nové od studia (zodpovědní např. za KotOR 2, NWN2, nebo nedávný propadák Alpha Protocol) je konečně venku. Jaké to je a jak obstojí New Vegas proti původnímu od ?

Zahraniční recenze překvapivě pějí chválu. Jindy přísný Eurogamer dává v rozsáhlé třístránkové recenzi 9/10, překvapivě nízko se drží GameSpot se 7,5/10. Destructoid nekomromisně drtí devítku (recenzoval verzi hry).

Všechny se shodnou v tom, že hra je zbytečně přeplněna technickými problémy a bugy. To není pro hráče Falloutu 3 a fanoušky Bethesdy obecně nic nového.

Hbitá recenze Fallout New Vegas na Hrej.cz vytýká hře především nudné úkoly. Jinak ale poukazuje na zajímavý systém frakcí, reputace a dobře zpracované souboje. Ostatní weby prozatím s recenzí otálejí, ostatně začíná se teprve prodávat. GameExpres ji má skladem pro , Xbox 360 i už dnes.

Fanoušci původního Falloutu 3 po prvních pár hodinách hraní Fallout New Vegas zjišťují, že odlišný systém zíksávání perků poněkud kazí balanc obtížnosti. Zároveň si stěžují na sice nápaditý, ale nepříliš funkční začátek hry, který nedokáže vtáhnout do děje.

Zároveň zůstaly všechny problémy trojky – duté obličeje, těla, skeletony, animace a tupá umělá inteligence. „Všechny tyhle technický nedostatky bych jim byl schopnej odpustit – pokud by mi dali lepší zážitek – příběh, NPC, dialogy a questy,“ svěřil se Zelené vopici náročný milovník žánru RPG. A přesně pro ně nejspíš bude nový Fallout New Vegas zklamáním.

Mimochodem, obrovskou zabugovanost hry nenechávají vývojáři bez povšimnutí. Pro všechny PC hráče už je na k dispozici první patch. Kromě toho je k dispozici také editor G.E.C.K. pro tvorbu modifikací. A samozřejmě jsou tu akční plány na nové DLC – tedy bonusové balíčky obsahu, za které se bude platit. První bude určený exkluzivně pro Xbox 360 a vyjde kolem vánoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.