iPhone 4 má gyroskop, kdy začne Apple ofenzívu? Nebo už začal?

Apple představil na své konferenci WWDC nový iPhone 4. Jak se očekávalo, díky novému iOS 4 umí multitasking, HD video, nečekaně také videotelefonování. Ale co hlavně: hlavně jsou v nás. Nás všech… Erm, hlavně má gyroskop!

iPhone 4 s multitaskingem a gyroskopem
iPhone 4 s multitaskingem a gyroskopem

Tříosý gyroskop se tedy přidává k akcelerometru a kompasu, díky čemuž má iPhone 4 bezprecedentní schopnost detekovat pohyb, a to s vynikající přesností. Znamená to další obrovskou příležitost především pro tvůrce her pro iPhone.

Můžeme ale spekulovat dál. Už před zahájením WWDC se šuškalo, že by Apple mohl představit inovovanou Apple TV doplněnou o podporu App Store. To se nestalo, ale je jasné, že v konkurenci Google TV musí Apple se svým televizním set-top-boxem něco kutit.

Příchod App Store a aplikací na Apple TV se zdá nevyhnutelný. Otázka zní: jakým způsobem je ovládat? Odpověď zní: s pomocí iPhone 4. Apple si připravil půdu k tomu, aby se z iPhone mohlo stát plnohodnotné pohybové ovládací zařízení s dotykovou obrazovkou.

Apple TV by pak mohla sloužit jako domácí herní konzole. Vývojáři se budou moct přetrhnout, protože kombinace iPhone/iPad plus Apple TV napojená na HDTV nabízí neskutečné možnosti, které zatím nedokázalo využít Nintendo se svým DS ani Wii, ani Sony s kombem PSP/PlayStation 3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.