Americké vopice utratí za online hry $3,8 mld.

Gamasutra je tedy pěkné porno, víte to?! Aktuálně se tam objevily výsledky přezajímavé studie. Ta tvrdí, že Amíci utratí za online hry ročně 3,8 mld. dolarů. To je v přepočtu asi 70,3 mld. korun. Co je ale zajímavější je kontrast mezi Spojenými státy a zbytkem Evropy. V Británii totiž za online hry utratí v přepočtu 270 milionů dolarů, v Německu $250 mil., ve Francii $220 mil., v Belgii $55 mil. a v Nizozemsku $65 mil. No není to zajímavé?

Graf velikosti trhů s MMO a online hrami
Graf velikosti trhů s MMO a online hrami

V komentářích se samozřejmě do krásných koláčových grafů ihned pustili nenasytní kecalové. Jenže logicky poukázali na to, co napadne každého. Co vlastně studie měřila – jen velké MMO typu World of Warcraft, nebo i malé webové online hry? A je vůbec možné porovnávat v takto hrubých číslech země s tak rozdílným počtem obyvatel jako je Belgie a Německo či Francie?

To vše jsou samozřejmě relevantní vopičácké připomínky. Okamžitě se do jejich odrážení ale pustil Peter Warman z Gamasutry a vcelku logicky je vysvětlil. Předně, nejde jen o velké masivně multiplayreové online hry, nýbrž také o malé causal online hry. OK, pak to dává mnohem větší smysl.

Zároveň Warman upozornil, že ačkoli World of Warcraft je rozhodně největším polykačem amerických dolarů, pak je tu ještě tzv. „long tail“ neboli „dlouhý ocas“. Tedy záplava malých MMO a online her, které sice sbírají třeba jen desetitisíce hráčů a milióny dolarů, ale protože jich je spousta, ve výsledku dávají nemalé peníze.

Samozřejmě, že grafy by vypadaly ještě jinak, kdyby se srovnávala také Asie. Vždyť kolik jen hráčů žije své online životy v Číně nebo Jižní Koreji? Vopice zná odpověď! SPOUSTA!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.