3DMark 11 zařazuje na vyšší rychlost (video)

S železnou pravidelností nám vývojáři z servírují ty nejnáročnější scény, jaké si počítačový hardware dovede představit. 3DMark se stal synonymem pro porovnání nejnovějších grafických karet a nejinak tomu bude letos s využitím DirectX 11. Po odskoku ke skutečné hratelné záležitosti (jejich střílečka ve stavu beztíže vyšla na přibližně před rokem) pracují opět na novém benchmarku.
3DMark 11

od roku 1999 vydává vlastní benchmarky, přičemž ten první byl spíše technologickou ukázkou než poctivě vymodelovanou scenérii jako v pozdějších verzích. Běžel na enginu , kterého se držel až do verze 3DMark 2001 SE. Od verze 2003 se stal regulérním měřítkem pro testování microsoftího , tehdy konkrétně verze 9.0.

Po dalších verzích přidávajících nové efekty jako Shader Model 2.0, HDR nebo Shadow Mapping nastal hlubší zářez až po příchodu . 3DMark tehdy nedostal číslo podle verze nového (10.0) ani roku (2008), ale jednoduše přízvisko Vantage. Přinesl například simulaci oblečení, volumetrické efekty a ray-tracing efekty.

Letos nám potěšil zatím dvakrát. Prve s podvodním průletem po mořském dně, kde nám vývojáři prezentovali úžasně detailní bump-mapping lišejníkem porostlých povrchů a skály a především pak stínyvrhající světlo na proplouvající ponorce. Ani podmořská flóra nevypadala zrovna špatně, posuďte sami.

Podruhé se připomněl s čerstvým videem z džungle a taktně nebudu poukazovat na podobnost s Crysis, ale co jiného vám listnatá lokace připomíná? Světlo prodírající se skrz vlající listy palem není jediným tahákem videa. Počkejte si na část se sochami. A s jakými efekty přichází 3DMark letos? Jako první musím zmínit dnes velmi populární tessellaci, která do určité vzdálenosti dopočítává geometrii objektů a renderuje kvalitnější high-poly povrchy lépe než samotný bump-mapping. Pak také zdokonaluje stíny a hodlá podporovat multi-threading, tedy čím více procesorových jader máte, tím lépe.

Plná verze je v plánu ještě letos.

1 komentář u „3DMark 11 zařazuje na vyšší rychlost (video)“

 1. Zdravím lidičky Slišely jste už o tom že se dá Nintendo Wii preflashovat,tak aby na něm šli hrát stažené hry z internetu.
  Hry se dají nahrát na HDD,Flashku,Nebo na DVD,dále se na měm dají pouštet filmy a pouštět internet rádio a také funguje jako multimediální centrum.
  Má mnoho a mnoho spoustu dalšich výhod a takových drobnějším prkotin(Programů).
  Kamarád tento flash podniknul je to dobrá věc(kdyby jste chteli wii predelat pres chip tak wii ztratí záruku a je to o neco dražši.
  Takhle bude Nintendo Wii stále v záruce.
  Kdo by měl zájem o tuto funkci znám člověka co to předělává na cenu atd se poptejte jeho kontakt pošlu napište na skype : diablo92@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.