Folding@Home: PlayStation 3 vítězí

Teprve nedávno odstartovaný projekt Folding@Home na PS3 má už nyní jasného vítěze: superpočítač PlayStation 3. Pouhých 13 807 herních konzolí PlayStation 3 dodává do projektu výpočetní výkon 338 TFLOPS, zatímco 159 113 domácích osobních počítačů (číslo je přibližné, počítá se počet procesorů) dává výkon 151 TFLOPS, tedy méně než polovinu. Pokud se přidá ještě 18 000 herních konzolí PlayStation 3, dosáhne výkon programu 1 petaflop a bude tak prvním distribuovaným výpočetním systémem o takovém výkonu. Přitom se očekává, že herních konzolí PS3 se po celém světě může prodat až 100 milionů. K čemu všemu může tak obrovský výkon posloužit?

Cure@PS3 a herní konzole PlayStation 3

Mimochodem, pro srovnání: seznam nejvýkonnějších superpočítačů světa Top 500. První je BlueGene/L s max. výkonem 367 TFLOPS a počtem procesorů 131 072. Kdyby si americká vláda raději pořídila pár tisíc kusů PS3…

zdroj: ggmania

6 komentářů u „Folding@Home: PlayStation 3 vítězí“

 1. to by mě taky docela zajímalo. papírově má xbox 360 max. výkon kolem 115 GFLOPS. celkový výkon ps3 v plovoucí desetinné čárce má být kolem 2 TFLOPS, čistý výkon Cell CPU asi 204 GFLOPS.

 2. stačí si stáhnout nějaký testovací program jako PCMark, 3DMark, ScienceMark nebo podobný.

 3. A co výkon GPU nvidia a Ati ? Ten by PS3 zadupal do země takže to nadšení trochu omezte. Nemůžete srovnávat výkon x86 cpu s cell cpu v jedné aplikaci, která jako jedna z mála jde perfektně paralelizovat – GPU je na paralelizaci větší machr než Cell.

 4. SSS…
  Nevidím nejmenší důvod, proč jakkoliv omezovat naše nadšení, kolego. Pokud se tohohle bohulibého lékařského projektu se svým PC účastníte, tak se ho účastněte i nadále, k výpočtům využívejte cokoliv chcete a nechte majitele multifunkční konzole PlayStation 3, kteří se velikou měrou na projektu FOLDING @ HOME podílejí, v klidu žít, budte od tý dobroty ;-)

  A pokud snad náhodou patříte jenom k nějaký skupince pomatených internetových PC křiklounů a retardů, co nemůžou překousnout fakt, že je výpočetní výkon PlayStation 3 opravdu solidní nebo se Vám samotná existence povedený PS3 jednoduše zajídá, tak doporučuji co nedříve vyhledat odbornou lékařskou pomoc – kdoví, třeba to s Vámi ještě tak zlý nebude a tu zdravou část mozku lékaři zachrání ;-) Zbožňuju zaslepenost…

  Jinak jsem již 4 roky spokojeným majitelem povedený PlayStation 3, projektu FOLDING @ HOME se věnuji kolem 3 let a za tu dobu moje Japonka po nocích (během spánku) provedla už kolem 1050 výpočtů. Při průměrném čase 6-7 hodin na výpočet si každý jednoduše zjistí kolik času už moje PS3 vědě i lékařům věnovala. Hřeje mě dobrý pocit, co víc k tomu dodat…

  Je to vážně příjemný, když může člověk podat pomocnou ruku a právě díky možnosti zapojit se smysluplně do projektu FOLDING @ HOME se pro mě multifunkční PlayStation 3 stala jedinou skutečnou konzolí nové generace…. Snad jen těch nadšenějších „foldařů“ by mohlo být víc. Tož zdar a hlouposti zmar ;-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.