Programy, bez kterých se hráči neobejdou

Nejenom samotnými hrami je náročný gamer živ. Šikovné prográmky z portálu Stahnu.cz se hodí například na zvýšení výkonu počítače, zachycování videí, komunikaci, nebo třeba spouštění starých her, které si s moderními Windows moc netykají.

Fraps
Fraps

DOSBox
A právě úžasným nástrojem na spouštění starých her začneme. Jde o emulátor dosového prostředí, ve kterém lze snadno spustit takřka jakoukoliv hru. Více o tomto programu se můžete dočíst v obsáhlém článku.

TeamSpeak
Skvělý nástroj pro komunikaci přes internet. Nejvíce program TeamSpeak využívají hráči onlinovek, nebo taktických multiplayerových her, kde je velmi zásadní kooperace. Ta je díky realtimové komunikaci mnohem snadnější a efektivnější a často znamená rozdíl mezi výhrou a prohrou.

Fraps
Parádní program, díky kterému můžete dělat screenshoty ze svých počítačových her. Ba co víc, můžete své hraní i zaznamenávat do videosouboru. Videa z her jsou populární zejména na youtube, kde si můžete najít třeba návody a celé průchody hrou. Populární jsou i záznamy z online turnajů, mnohdy pořizované právě díky tomuto užitečnému programu.

Hamachi
Jednoduchý program pro vytváření privátních sítí přes internet. Lze tak vlastně nahradit síť LAN i na dlouhé vzdálenosti a hrát v multiplayeru i hry, které nabízejí pouze tuto možnost skupinového hraní. Samozřejmě, program umožňuje i serióznější využití, třeba k vytvoření zabezpečené sítě v rámci spolupracovníků, kteří nejsou připojeni k jedné tradiční síti.

Publikováno: Rubriky: Hry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.